facebook
^Powrót na góre

 • 1 Cyklinowanie
  Profesjonalne cyklinowanie i układanie podłóg to bardzo złożony proces. Jako Wasz ewentualny partner w kwestii dotyczącej naprawy, układania nowego parkietu bądź mozaiki gwarantuję Państwu bezpieczeństwo udanego przedsięwzięcia i pełen profesjonalizm. Najlepszym wskaźnikiem mojej pracy jest uśmiech na twarzy klienta i szczera radość z błyszczącej podłogi.
 • 2 Wzory podłóg
  Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom moich Klientów, oferuję kompleksowe usługi renowacji oraz cyklinowania podłóg. Prace wykonuję przy pomocy nowoczesnych maszyn. Bezpyłowe cyklinowanie podłóg to pewność, że Wasz dom nie zostanie całkowicie pokryty pyłem powstałym na skutek szlifowania.
 • 3 Podłogi drewniane
  To, co wyróżnia mnie na tle lokalnej konkurencji, to skrupulatność, terminowość oraz sumienność. Oferując cyklinowanie podłóg, układanie mozaiki i parkietów zapewniam szybką, miłą i bezproblemową współpracę. Wykorzystanie najnowszych technologii umożliwia mi realizowanie wszelkich, w tym nietypowych zleceń.
 • 4 Duże powierzchnie
  Wiedza, umiejętności i doświadczenie, jakie zdobyłem przez lata pracy, pozwalają świadczyć mi usługi na najwyższym poziomie.
 • 5 Tarasy
  Jeśli interesuje Państwa cyklinowanie podłogi układanie mozaiki i parkietów oraz lakierowanie w najlepszym wydaniu, zapraszam do współpracy! Ceny do uzgodnienia!

STparkiety

szybko, solidnie, dokładnie i ładnie

Artykuły

Parkiety

Wiele osób decydujących się na remont bądź też wykończenie mieszkania waha się pomiędzy parkietem a panelami. Zaletą paneli jest cena i łatwość montażu nie wymagającego cyklinowania, ale czy jest to dobre rozwiązanie? Parkiet ma o wiele większą trwałość. Wymaga większych początkowych nakładów finansowych, ale za to będzie służył i pięknie wyglądał latami. Niezaprzeczalnym atutem jest też możliwość renowacji przez cyklinowanie i lakierowanie. Na pewno parkiet opłaca się kłaść w pomieszczeniach które zamierzamy użytkować przez dłuższy czas. Konkurencję tą wygrywa zdecydowanie parkiet, posiadając zalety niedostępne dla innych rodzajów podłóg.

 

 

Parkiet charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Krajowe gatunki mają wytrzymałość od średnio twardej brzozy po twardy dąb, buk czy jesion. Każdy cykliniarz wie jak twarde i trudne w cyklinowaniu potrafią być stare parkiety dębowe. Natomiast gatunki egzotyczne potrafią naprawdę zaskoczyć i być o ponad połowę trwalsze od naszego dębu, zdecydowanie utrudniająć cyklinowanie. Na trwałość wpływają też inne rzeczy. Mocne podłoże, grunt, oraz odpowiedni klej zdecydowanie poprawia te parametry. Warto przy tym zaznaczyć, że na trwałość parkietów wpływają wykorzystane przy jego cyklinowaniu lakiery, sposób układania i oczywiście warunki użytkowania. Jeżeli wilgotność wacha się w granicach 45-60% mamy bardzo dużą szansę że nasz parkiet bez cyklinowania przetrwa ponad 20 lat.

 

Parkiet można odnawiać przez cyklinowanie wielokrotnie. W zależności od grubości, parkiety mają od 6 do 10 mm warstwy roboczej. Nowoczesne maszyny potrafią wykonać cyklinowanie zdejmując jedynie 0.5 mm drewna. Oczywiście o ile parkiet jest równy.

Parkiet wykonany z naturalnego drewna jest przyjazny środowisku i po zdemontowaniu ulega szybkiemu procesowi biodegradacji. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym i termicznym, dobrym regulatorem wilgotności powietrza i materiałem niealergizującym. Panele niestety nie mają tych zalet, rozkładając sie długo, a przy spalaniu wydzielająć duże ilości substancji chemicznych.

Wysoki standard mieszkania wręcz wymaga ułożenia parkietu. Poza walorami estetycznymi ma inne pożądane właściwości. Izoluje termicznie i akustycznie oraz reguluje wilgotność w pomieszczeniach. Ogromny wybór gatunków drewna i rodzajów parkietu pozwala na dobranie odpowiedniej podłogi do każdego pomieszczenia.

Menu Główne

STparkiety
3
REKLAMA
Copyright © 2014. STparkiety Białystok, ul. Lawendowa 48 m 10  Rights Reserved.