facebook
^Powrót na góre

 • 1 Cyklinowanie
  Profesjonalne cyklinowanie i układanie podłóg to bardzo złożony proces. Jako Wasz ewentualny partner w kwestii dotyczącej naprawy, układania nowego parkietu bądź mozaiki gwarantuję Państwu bezpieczeństwo udanego przedsięwzięcia i pełen profesjonalizm. Najlepszym wskaźnikiem mojej pracy jest uśmiech na twarzy klienta i szczera radość z błyszczącej podłogi.
 • 2 Wzory podłóg
  Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom moich Klientów, oferuję kompleksowe usługi renowacji oraz cyklinowania podłóg. Prace wykonuję przy pomocy nowoczesnych maszyn. Bezpyłowe cyklinowanie podłóg to pewność, że Wasz dom nie zostanie całkowicie pokryty pyłem powstałym na skutek szlifowania.
 • 3 Podłogi drewniane
  To, co wyróżnia mnie na tle lokalnej konkurencji, to skrupulatność, terminowość oraz sumienność. Oferując cyklinowanie podłóg, układanie mozaiki i parkietów zapewniam szybką, miłą i bezproblemową współpracę. Wykorzystanie najnowszych technologii umożliwia mi realizowanie wszelkich, w tym nietypowych zleceń.
 • 4 Duże powierzchnie
  Wiedza, umiejętności i doświadczenie, jakie zdobyłem przez lata pracy, pozwalają świadczyć mi usługi na najwyższym poziomie.
 • 5 Tarasy
  Jeśli interesuje Państwa cyklinowanie podłogi układanie mozaiki i parkietów oraz lakierowanie w najlepszym wydaniu, zapraszam do współpracy! Ceny do uzgodnienia!

STparkiety

szybko, solidnie, dokładnie i ładnie

Podłogi drewniane


Jedną z najstarszych metod montażu desek podłogowych jest ich układanie na legarach, czyli ruszcie. Legary podłogowe to elementy drewnianego stropu w postaci belek połączonych z belkami stropowymi. Właśnie do legarów mocuje się deski podłogowe. W celu zapewnienia prawidłowego montażu i aby zapobiec przeciążeniom, odległości pomiędzy poszczególnymi legarami powinny być mniejsze niż 60 cm. Deski na podłogę, o zalecanej grubości 25-30 mm, muszą mieć wilgotność nie mniejszą niż 11%, a ich długość powinna być równa odległości w świetle między ścianami (bez dylatacji), w poprzek których będzie układana podłoga. W przypadku desek krótszych, ich długość nie może być mniejsza niż 1/3 odległości między ścianami.


Aby uzyskać precyzyjne wypoziomowanie podłogi stosuje się drewniane podkładki dystansowe. Montaż zaczyna się wzdłuż ściany, najlepiej od strony wejścia. Deski kładziemy prostopadle do belek stropowych lub legarów. Nie można zapomnieć o  szczelinach dylatacyjnych przy ścianach.  
Po montażu podłogę wystarczy już tylko odpowiednio oczyścić i zaimpregnować.

W przypadku podłóg drewnianych warto przyjrzeć się kilku ważnym aspektom: czy producent zaopatruje się w surowce pochodzące wyłącznie z certyfikowanych lasów, w tym lasów objętych FSC? Ekologiczna podłoga drewniana jest biodegradowalna, nie jest szkodliwa dla człowieka i środowiska naturalnego. Kryteria te spełniają podłogi wykańczane naturalnymi olejami oraz do których klejenia i barwienia używane są wodne komponenty chemiczne pochodzące od proekologicznych producentów. Warto zwrócić uwagę na posiadane przez produkt oraz producenta certyfikaty.

Znak FSC (Forest Stewardship Council) oznacza, że drewno, z którego wykonane są podłogi, pochodzi z lasów, gdzie spełnione są Zasady Dobrej Gospodarki Leśnej. EMAS (Eco Management and Audit Scheme) – jest unijnym instrumentem wprowadzonym w życie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady, który ma na celu zachęcenie różnych organizacji do ciągłego doskonalenia efektów działalności środowiskowej. Głównym założeniem tego systemu jest wyróżnienie tych organizacji, które wychodzą poza zakres minimalnej zgodności z przepisami i systematycznie dążą do osiągania jak najlepszych wyników prowadzonych działań prośrodowiskowych. Certyfikat ISO 14001 potwierdza wdrożenie w zakładach nadzoru nad działaniami, które mają wpływ na środowisko

Menu Główne

Licznik Odwiedzin

387060
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
83
62
2426
384162
2789
3890
387060

Your IP: 3.92.91.54
Server Time: 2024-07-13 21:34:29
STparkiety
3
REKLAMA
Copyright © 2014. STparkiety Białystok, ul. Lawendowa 48 m 10  Rights Reserved.